I - legální

28. ledna 2012 v 21:01 | Anet |  Sdílím s vámi...

Ó ano, dámy a pánové, jen přistupte blíže a kupte si noviny, stará známá FBI opět nezklamala...Jestli jste uživatelé internetu, jistě už jste slyšeli o tom, jaký boj se nám po světě rozpoutal mezi dvěma stranami, "legálních" a ilegálních uživatelů internetu.
Ze dne na den se jistá FBI rozhodla, že je načase zase ohromit svět tím, co jen dokáže a protože jejich poslední zakázka zabití Bin Ládina jim dala tak trochu zabrat více, než čekali (a že my na to čekali pár desítek let), tentokrát to muselo být něco méně náročnejšího a hlavně časově dostupnějšího a tak jsme se ráno probudili bez našeho milého internetového přítele, na kterého se šlo vždy obrátit, Megauploadu.
Pár z nás to s kapesníčkem v ruce oplakalo, pár se psychicky zhroutilo při představě, co si jen počnou, a pár se odhodlalo jít do boje, jenž začíná nabírat na síle. Kdo si myslel, že to jedním překvapením po zadání url adresy do vyhledávače skončí, ten se šeredně spletl, protože tento boj neobnáší jen jednu jedinou bitvu, ale bitev víc.
Z jistých vyšších míst se totiž rozhodlo, že když padnul Megaupload, tak padnou i ostatní stránky, kde se sdílí a stahují soubory - a jak oni to s oblibou označují za ilegální.
A mně stačilo pár vteřin, než jsem se rozhodla, na kterou že stranu se to přidám. Dopadlo to tak, že teď u televizních zpráv nahlas a s pěstmi ve vzduchu vykřikuji hesla "Jen na ně!" a pokud si stále nejste jisti, na čí straně jsem, tak odpovídám, že na straně hackerů a vždycky tam budu.
Budu na jejich straně za předpokladů, že jejich práce bude zaměřená proti bezpráví a nebude zacházet tak daleko, aby ohrožovala lidské životy.
Protože je pro mě zkrátka naprosto nepochopitelné, že jsme se tímto dostali až k zasahování do soukromí lidí, kdy po vás na letišti můžou chtít ukázat veškeré soubory ve vašem notebooku, mobilu, atd., což je nepřípustné jak pro mě tak i pro plno dalších lidí. Nehledě na to, že po nahlédnutí by to s kontrolory mohlo také švihnout o zem.
Nebuďmě naivní a přiznejme si, že každý z nás aspoň jedinkrát v životě děkoval, když myší klikal na kouzelné slůvko "stáhnout" a je jedno, jestli šlo o film, písničku nebo snad program.
Oni nejsou ani naivní tvůrci médií a je jim jasné, že dříve nebo později s prvním prodaným produktem jejich snažení se dočkají toho, že jej najdou na internetu dostupný zcela volně a zdarma a že lidé jsou tvorové vynalézaví a pokud můžou ušetřit korunu, tak ji ušetří.
Kdybych já měla zaplatit za všechna média, co se momentálně nachází v mém pc, tak bych už dávno musela vyhlásit osobní bankrot. No uznejte, že si kvůli jedné mp3 nebudu kupovat celé album.
Reklama na začátku článku je sice krásně zpracovaná a ukazuje nám, co všechno bychom v životě ani ve snu neukradli, ale jestli se i vy díváte denně kolem sebe, tak víte, že my nejen že krademe ve velkém, ale my dokonce zabíjíme, a tak jeden klik pro nás není takový tvrdý oříšek, abychom ho nerozlouskli.
A tak se ti nahoře musí připravit na to, že pokud začnou normálním lidem zasahovat do soukromí, tak si to nenechají líbit a hackeři už vůbec ne.
Stačila jedna stránka a hackeři stačili jako pomstu s jejich uměním napadnout plno dalších protistran.
Experti se totiž nenacházejí jen v řadách policie, ale i v řadách tak talentovaných lidí, kteří kopou za druhou stranu.
A jestli se ptáte, proč je z tohoto článku cítit nestranost a obdiv, tak proto, že jsem člověk s nohama pevně na zemi a uvědomuji si tím i to, že bez pirátů by někteří z nás nemohli zapnout ani svůj pc, natož si večer sednou k filmu nebo jen tak poslouchat jejich oblíbenou písničku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luci Luci | 28. ledna 2012 v 21:41 | Reagovat

Souhlasím.
Písničky, filmy, jasně, taky stahuju, ale nejvíc mně jde právě o ty programy, to potřebuju pro práci do školy, učitelé to vyžadují, a ty programy stojí tisíce a nestačí jen jeden. Bez ilegálního stahování nevim, co bych dělala.

2 Ellie Red Ellie Red | Web | 28. ledna 2012 v 22:26 | Reagovat

Já souhlasím taky, a ty to víš... Já se k tomu vyjádřila už na fcb

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama