Co je to ten SLASH?

24. listopadu 2011 v 14:28 | Anet |  Sdílím s vámi...
"Čtu ráda slash."

Někteří po tomto mém prohlášení zůstávají v klidu, protože skoro polovina lidí, se kterými se stýkám a před kterými to zmíním, netuší, co to slash je, co jsem to řekla.

Má to pro ně asi takový význam, jako když použijete nějakou zkratku, kterou znáte jen vy a jedinci se o to zajímající.
(Například - HP, generacím v mém věku, kteří na této zkratce díky jedné autorce knih vyrůstaly, se hned vybaví slavný Harry Potter a je vymalováno, znáte HP, používáte to, patříte do klubu a jste vítani po celém světe. U některých lidí, u nichž si také myslím, že by v tomto směru mohli mít jistý přehled, to však musím vysvětlit plným názvem a u některých to píšu rovnou. Samozřejmě se najdou výjimky, kteří mě mile překvapí a dodají něco, co mě jen utvrdí v tom, že jsem objevila dalšího blázna, jako jsem já sama.)
Mohou tu zkratku beze slova přejít.
Také se ale mohou ptát po významu - tam cítíte zájem, že by se rádi dozvěděli, o co se zajímáte a s radostí se dáte do vysvětlování, o co že to jde.

SLASH, tj. povídky s erotickou a sexuální tematikou, které popisují vztahy osob stejného pohlaví.

Tak zní poučka nalezená na internetu.
Tady se vám už tábor rozdělí do dvou skupin.
Jedni dojdou ke slovnímu spojení "osob stejného pohlaví" a mají takzvaně dost, žádné další vysvětlování netřeba. Děkuji, nemám zájem.
Druhou polovinu oslovíte a začnou se vyptávat ještě víc.
A poslední verze, co se stane, je, že se setkáte s lidmi, kteří o tomto slovu už něco vědí a od vás se odtrhnou takřka ihned, máte štěstí pokud nejste označeni za homosexuála, nebo některou další peprnou nadávkou. Závěr si o vás udělali, jen co jste to hřísné slovo vyslovili = jste divní a nepočítejte s tím, že se s vámi budou spolčovat, abyste je náhodou ještě nezkazili svými zvrhlými zájmy.

Abychom si v tom udělali přehled a mohli pokračovat dál.
Jak zareagují lidé po mé větě "čtu ráda slash":

1. Nevědí, o co jde, přejdou to bez povšimnutí
2. Pozastaví se nad tím a vyptávají se, co dál
a) máte možnost je zlákat
b) a také navždy odpudit
3. Vědí, o co jde, opovrhují tím
4. Vědí, o co jde a je jim to jedno, nemají vyhraněný názor

Vyjasněno? :)

Jak jsem řekla - čtu slash.
A nevidím v tom nic špatného.
Když odbočím k tématu homosexuálové, se kterým to má vlastně také co dočinění, musím říct, že proti nim nic nemám. Všichni jsme lidé a do toho, jakou má kdo sexuální orientaci, bychom neměli strkat nos a když před námi "chudák" (protože v dnešní době, kdy byste čekali toleranci ze všech stran, tak se po ní spíš pídíte s lupou) dotyčný najde tu odvahu, aby řekl, že je homosexuál, neměli bychom se nad tím pozastavovat jako nad něčím zvláštním, nebo snad nechutným.
Sakra, co je nám vlastně do toho, jestli "to dělá" v posteli s chlapem nebo ženskou. Tahá do té postele snad mě? Netahá.
Chápu, starší ročníky s tím mají problém a to i v mé vlastní rodině. Dědečkům a babičkám, pro které je sex tabu ještě ve 21.století a vystačí si s otázkou "máš chlapce" s tím, že další deatily vaší lásky znát nepotřebují, nevysvětlíte, že se poměry jaksi změnily a dnes se lidé za toto neupalují na hranicích. Pro ně je to něco..., jak to jen říct, že? Nenormálního? Zvrhlého? Jako by to nemělo daleko do vraždy člověka.
Každopádně to odsuzují.
Přiznám se, že i já jsem zůstávala nad případy, kdy po dvaceti letech manželství, kde děti odrostly a založily si vlastní rodiny, a manželka najednou ze dne na den zjistila, že ji přitahují ženy, manžel, nemanžel, stát s otevřeno pusou jako Kelišová.
Zjistit po dvaceti letech, že snad to, co jsem dělala několikrát týdně v posteli, byla jen přetvářka a co teprve ty myšlenky honící se hlavou partnerům.
Ne, není to vůči nim fér. Být manželem s představou, že mu po těch letech manželka odejde do postele ženy, bych nechtěla.
Ale jak říkám, je to jejich život, já jsem jen okolní příhlížející, když to ke mně zanesou pavlačové drbny, aby to následně věděla půlka města - po ženě koukaly pohledy, jako by šlapala ještě včera E55 a muž zase schytává pohledy soucitné a div ho nepopleskávají po zádech na znamení podpory a že vlastne může být rád, že se jí zbavil.
Nemluvě o dětech?
Maminka se vám, nebožáci, zbláznila.
Věřím, že by maminku nejraději chytily pod krkem a dotáhly zpátky domů, ale stejně jako já vědí, že nelze nikomu nutit něco, co se mu příčí, byť to dřív fungovalo jinak a všichni byli šťastní.
Neobviňovat.
Činíme si život takový, jaký ho mít chceme, abychom se cítili spokojeni, VŠICHNI, a pokud k tomu potřebuju ženu, nebo muže, není to jedno?
Oni nechodí od domu k domu, aby vás snad stáhli na svou stranu.
Naopak jsme je tak zastrašili, že to dnes tají, kde se dá a to i před svou rodinou, nejen z obav, jak zareagují, ale kde také mohou strávit zbytek života, až se jich doma zřeknou a vyhodí na ulici.
Každý z nás má své malé nebo velké tajemství, něco co dělá jinak než ostatní a proto se to bojí odhalit.
Teď mě nic nenapadá, ale i kdyby to mělo být pitomé jedení bonboniéry, u které jen ocucáte čokoládu a oříšek vrátíte, protože ho zkrátka nejíte, ale čokoládá vám chutná.
Také vás za to neodsoudí u nejvyššího soudu.
Copak jsme to za lidi, když z kolektivu vylučujeme ty nepohodlné jen proto, že jsou jiní než my sami.
Něco vám povím - tohle dělal Hitler.

Začala jsem se slashem a kam až jsem se dostala, ke 2. světové válce, to jsou ale skoky, sama koukám. A hned mě napadá další a další článek, kde bych se tomu věnovala víc, rozebrala vyhlídky dnešních homosexuálů, právo x neprávo adoptovat děti, mít děti, postoj společnosti k této "záležitosti"... snad příště.

Setkala jsem se právě s tímto přístupem u skupiny č.3.
Nešlo o to, že bych jim nutila druh čtení, co mám ráda. Také nezačnu číst detektivy, ani kdyby mi je kamarádka mlátila o hlavu a řvala, že jsou nejlepší, když mě nebaví.
Šlo o to, že jen co jsem se o tom zmínila, byla jsem označena za homosexuála, a obeznámena s tím, že to, co čtu, jen odráží mou orientaci, což mi přišlo absurdní.
Stejně tak bych mohla označit kamarádku za vražedkyni, když louská jednu detektivku za druhou a jen na ni ukazovala prstem, až se ztratí cizí kočka.
Ptáte se, co mi to dává? Číst, jak se miluje muž s mužem? Žena se ženou? A proč ne? Aspoň se dívám na celý svět jinýma očima. Nezaujatýma! Je to druh lásky, to nepopřeme, jen jiný a tam nelze dát rovná se špatný.

Byla jsem označena za homosexuála, když čtu slash.
A víte co?
Jsem na to hrdá! Mám homosexuály ráda.
To je co?
Hrrr se mnou na hranici, jen ať mě plameny olizují, jen když budete spokojeni, že je o jednoho nepohodlného jedince míň.

A co vy? Čtete slash? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 luci-foto luci-foto | 3. prosince 2011 v 18:30 | Reagovat

Musím říct, že se řadím do té první skupiny - ti, co "dojdou ke slovnímu spojení "osob stejného pohlaví" a mají takzvaně dost". Přesto jsem si ale tvůj článek přečetla celý. Nemám zájem ho nějak rozebírat, jen se chci vyjádřit k tomu, že podle tebe je homosexualita odsuzovaná. Staršími ročníky ve většině případů ano, tam je problém, ale naše generace - dejme tomu 15 - 20 let - si myslím s tím až zas takový problém nemá, spíše mi někdy přijde, že to podporuje. A hlavně se teď všude hlásá, jak je to normální (pozn. skvělý článek na toto téme napsala jistá Vendy - http://eumenidas.blog.cz/1111/he-ho-bi), takže bych to tak dramaticky s tím zavrhováním homosexuálů a jim podobných neviděla. Alespoň co můžu z vlastní zkušenosti zatim říct...

2 Anet Anet | Web | 3. prosince 2011 v 19:53 | Reagovat

[1]: Víš, asi záleží, kdo s tím má jaké zkušenosti. Někdo, kdo kolem sebe má okolí, které to přijímá, samozřejmě řekne, že homosexuálové nejsou odsuzování a ten kdo ne, tak bude tvrdit, že odsuzovaní jsou. Já konkrétně se o ně nijak více nezajímám - žijí kolem mě, ale nevadí mi, beru je jako normální lidi, jako jsem já. Ono ani když ti to oni sami neřeknou, tak nemáš důvod je brát jinak.
Nechtěla jsem článkem říct, že je VŠICHNI odsuzují, jen jsem se zatím s podobnými přístupy setkala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama