Prodrbeme, co se dá... :)

24. října 2011 v 18:20 | Anet |  Prodrbeme (Velká Británie)

Název článku hovoří sám za sebe.
Z čista jasna, jak je u mé osoby zvykem, jsem se (zbláznila) rozhodla, že bych na blog ráda zařadila další rubriku a tentokrát s názvem "Prodrbeme (Velká Británie)", do které bych čas od času přidala kratší či delší článek o životě ve VB, problematice takového života, nebo třeba i zajímavá místa, které je dobré navštívit a tak, co mě napadne.
Zkušenosti, bohužel, prozatím nejsou mé, ale co se kde dočtu, slyším od kamarádek a přátel žijících právě ve VB.
Co dodat, doufám, že se vám tato rubrika snad zalíbí a najdete v ní něco, co vás zaujme, potěší, co se pro vás stane novinkou, nebo vás až zarazí. :)
Příjemné počtení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 25. října 2011 v 18:38 | Reagovat

Před pár dny jsem chtěla odjet do VB s přítelem za kamarádkou, která tam studuje. Jaké bylo mé překvapení, že žádost o vízum (přítel není občanem ČR, ale má tady dlouhodobý trvalý pobyt) stojí 2200kč a ještě ani není jasné, jestli to vízum dostane. A to jsme chtěli jet jen tak na pět dní. Musel by ale zařídit strašně moc věcí. A nikdo nám nikde neporadil, ani na ambasádě - prý nesmí pomáhat s vyplňováním dotazníku - to zajišťuje jiná agentura. Ale za peníze. Navíc by chtěli vidět všechno - od výpisu z účtu přítele (kolik by tam mohl mít tak peněz, když je student?), přes měsíční příjem (šest měsíců dozadu), přes potvrzení u zaměstnavatele. A dále ani nesmí říct, co všechno potřebují, aby vízum vyřídili... Jen ještě dále chtějí vidět i rezervované letenky. No paráda. Člověk zaplatí tolik tisíc za to, že mu pak pravděpodobně to vízum ani nedají:(. A pak ještě další tisíce za storno letenek a ubytování. Ach jo:(. Proč jen Anglie není v Schengentském prostoru? Škoda.

Promiň, že jsem se tak rozepsala, ale je to čerstvé a tak mě to naprosto dopálilo. A když jsem přečetla tvůj článek, tak jsem to už někde musela napsat:-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama