Říjen 2011

"Budeme se stěhovat!"

27. října 2011 v 0:59 | Anet |  Sdílím s vámi...

"Co kdybychom se přestěhovali?" tak přesně tato věta mě před okamžikem dokázala zvednout ze židle, jako kdybych se posadila na vosí hnízdo.
Maminka se objevila přesně o půlnoci ve dveřích mého pokoje jako přízrak a zajistila mi tak téma dnešních snů a že se zajisté v posteli budu převalovat ze strany na stranu.

"Nenávidím pátek" (2.část) / Nárok na Lásku

26. října 2011 v 21:53 | Anet |  Povídky
- Zatím bez kontroly betereadky. :) -


První, co mu přišlo pod ruku, byla flaška whisky.

Vztekle zavrčel, když ji popadl a zjistil, že už jí tam po jeho minulých návratech z místa, odkud právě přišel, moc nezbývá. Ovšem na jednu sklenku to ještě stačilo. Razantněji, než zamýšlel, odložil plnou sklenici na desku stolu, takže se tekutina přelila přes okraj a část jí na něm ulpělo. Zaznamenal to pohledem, ale nijak nezareagoval.

Darlen… Darlen Clarková - to jméno mu neustále rezonovalo v hlavě.

Doslova naráželo na jeho šedou kůru mozkovou a dožadovalo se pozornosti, zatímco on se snažil o úplnou ignoraci. Proč by taky ne? Neznal nositele toho jména, nevěděl o něm nic, jen kusé informace, které padly před půl hodinou v jedné tmavé místnosti.


Problematika mateřské dovolené.

24. října 2011 v 19:39 | Anet |  Prodrbeme (Velká Británie)


... (pro autorku článku) jeden velký brouk v hlavě.

Asi si říkáte (a já vím, že říkáte! :)), co mě dohnalo napsat článek na takové téma, kór když jsem mateřství viděla z jedoucího rychlíku, natož pak mateřskou dovolenou a ještě ve VB, co ta tak o tom může vědět.
Inu, něco málo ví a to něco málo ji vyděsilo natolik, aby ji dohnalo právě to rozhodnutí napsat o tom článek.
Nevím jak, ale včera večer mi v hlavě začala hlodat otázka, jek je to vlastně s mateřskou dovolenou ve VB a snad jsem to hlodání měla i překousnout a nejít to zběsile hledat po všech čertech a neuvěříte, kde jsem až skončila.
Nejdříve mě vyděsila zmínka o době dovolené a to jest 13.týdnů. U ruky jsem hned měla kalkulačku a počítala a dělila.
Nebudu vás ale dlouho napínat tak, jak jsem byla při přečtení této informace napnutá já - po chvilce mi došlo, že jsem vlastně do vyhledávače napsala místo mateřské dovolené rodičovskou a v tom je sakra rozdíl (který jsem si samozřejmě šla poté dohledat také).

Prodrbeme, co se dá... :)

24. října 2011 v 18:20 | Anet |  Prodrbeme (Velká Británie)

Název článku hovoří sám za sebe.
Z čista jasna, jak je u mé osoby zvykem, jsem se (zbláznila) rozhodla, že bych na blog ráda zařadila další rubriku a tentokrát s názvem "Prodrbeme (Velká Británie)", do které bych čas od času přidala kratší či delší článek o životě ve VB, problematice takového života, nebo třeba i zajímavá místa, které je dobré navštívit a tak, co mě napadne.
Zkušenosti, bohužel, prozatím nejsou mé, ale co se kde dočtu, slyším od kamarádek a přátel žijících právě ve VB.
Co dodat, doufám, že se vám tato rubrika snad zalíbí a najdete v ní něco, co vás zaujme, potěší, co se pro vás stane novinkou, nebo vás až zarazí. :)
Příjemné počtení.

- Ohlédněme se... rok zpět. - (2.část) -

22. října 2011 v 21:08 | Anet |  Vzpomínání na Anglii
Sedm ráno... budíček... "dobré ráno v Oxfordu".
Tak přesně tuto větu bych si dala líbit při každém vstávání.

- Ohlédněme se... rok zpět. - (1.část) -

20. října 2011 v 17:39 | Anet |  Vzpomínání na Anglii
Nevím, copak to na mě přišlo... snad, že nedávno, přesněji 10.října, to byl přesně rok, snad že se mí spolužáci před týdnem zúčastnili výměnného pobytu ve Francii, snad že té vzpomínce denně věnuji alespoň okamžik, snad že už kamarádku unavují mé řeči, jak mi tam bylo dobře a snad, že jsem si uvědomila, že na to nechci zapomenout a co je psané, to je dané.

Demi Lovato - Skyscraper

15. října 2011 v 3:08 | Anet |  Videa

Dělím se s vámi o...

11. října 2011 v 15:43 | Anet |  Sdílím s vámi...

Ráda bych se s vámi touto cestou podělila o vlastní menší úspěch, který vlastně souvisí s tímto blogem a který se mu stal rodištěm.
Škola, již navštěvuji, se rok co rok zapojuje do projektu Mladé Fronty Dnes "Studenti čtou a píší noviny".
Každý týden naše škola obdrží od novinářů určené téma, na něž studenti mají psát své názory, úvahy, postoje, apod. První téma neslo název "Střet kultur, tolerance" a žádalo se po nás rozebrat převážně problematiku romských obyvatel, žijících v České republice, a mimo jiné i události poslední doby. Napůl z trucu jsem se rozhodla, že se této otázce věnovat nebudu a zvolím pro mě "bližší" téma a to letní dramatické události v Londýně, o nichž jsem tu již zvěřejňovala článek, a jednoduše jsem celý jeho obsah zkopírovala a odeslala profesorce a omluvou, že se má slohová práce požadovaného téma příliš netýká a já ani nečekám, že by ji zaslala do redakce novin.
Jak jsem i počítala, práce během týdne, kdy jsme dostávali zadarmo noviny, otištěna nebyla.
Jistou útěchou mi proto byla i jednička a ústní pochvala od pani profesorky. Jaké však bylo mé dnešní překvapení, když za mnou kamarádka přiběhla a oznámila, že je má práce k vidění na internetových stránkách novin. Určitě nelituji, že jsem ji nenašla v tištěné podobě a ani to nebylo možné (rozsah byl stanoven maximálně na 3/4 stránky ve Wordu a já se samozřejmě rozepsala dvakrát tolik) a ráda bych vám zde pod článkem zanechala odkaz, kde můžete najít ten samý článek, co jste četli, jen s tou změnou, že je pod hlavičkou novin. :)
Aneb, že by mě jednoho dne čekala kariéra novinářky?
Ne, myslím, že to nehrozí. ;)

Odkaz

P.S. V rubrice můžete najít práce i mých spolužáků, neméně dobré.