IQ? Ale jděte...

14. září 2011 v 16:18 | Anet |  Sdílím s vámi...

Dnes se v článku nebudu rozepisovat, za jedno nemám dostatek potřebného času, za druhé jsem vyždímaná ze školy a za třetí to lze pochopit i ve zkratce.


Další pitomost, se kterou jsem se dnes opět setkala, se projevila na starém dobrém Facebooku, kde ji ostatně můžeme vidět neustále se opakující jen s nepatrnými rozdíly.
Když večer nespatřím na Zdi statusy holčin, co žádají o "sms na dobrou noc" a připsaným číslem, tak tam vidím fotografie občanských průkazů se všemi citlivými údaji k mání.
Začínám si připadat jak na tržišti s údaji.
Pane, nemáte zájem o jedno rodné číslo? Paní, hej paní, nedala byste si ulici i s číslem popisným, vhodné obzvláště pro zloděje? Čerstvé číslo občanského průkazu, jen račte přijít blíže. A tak dále a tak dále.
Marné do těch pitomců - odpusťte mi, ale jiný výraz dostatečně popisující inteligenci těch lidí nenacházím - neustále hučet: "Chraňte si své osobní údaje."
Mně osobně to přijde, jako kdybych nechala na ulici pohozené klíče s adresou bydliště a ještě opodál peněženku s tučným obnosem, aby měl zloděj případně na cestu, pokud je to daleko. Nemluvě o tom, když dojde k mnohem závažnějšímu zneužití údajů, které může vést hodně vysoko.
Ale proč ne, že?
Když mám v hlavince jen piliny a mou jedinou strarostí je, aby 500 mých přátel na Facebooku vědělo, že konečně! mám občanku, tak snad mi ty piliny budou stačit do budoucna, aby mě netlačila do pozadí tvrdá lavice v soudní síni.
A víte co, já je vlastně lituju. Ptáte se proč? Inu, ono se mezi těmi jejich přáteli, pokud nepočítáme zloděje, zneuživatele údajů a jiné, najdou i tací, kteří mají v hlavě vedle pilin i mozek a pěkně jim to do komentářů vetřou do tváře. Takže místo očekávaných blahopřání a obdivů tam najdou i slova jako: "Zbláznil jsi se?"

Dovolím si sem zkopírovat jeden můj status na FB reagující právě na toto téma:

"Být sviní, tak si uložím všechny ty fotky občanských průkazů těch pitomců, co to sem dávají a prodám ty údaje na černém trhu za nemalé peníze. A pokud máte námitky, co JÁ bych dělala na černém trhu, tak jen odpovím, že kam se člověk chce dostat, tam se dostane a v tomto případě na tom i vydělá. A kdyby se mě pak policie ptala, zda jsem to prodala já, ještě bych jim to potvrdila a řekla, že si to ty tykve nemají dávat na FB."

Nezbývá než doufat, že ti dotyční nemají v kontaktech na FB ani jednu svini. :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katkaklem Katkaklem | Web | 14. září 2011 v 18:39 | Reagovat

Já tam mám také status ať mi napíší SMS! :D :D Ale telefoní číslo tam napsané nemám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama