Září 2011

Příchod podzimu

15. září 2011 v 17:34 | Anet |  Místní správa


Jak jste si jistě všimli (nebo aspoň ti, co sem snad občas nakouknou) - změnil se na blogu vzhled. Sám bohužel ne, ale s mým nevalným přispěním. A vím, vypadá to šíleně. Omlouvám mě snad, že jsem blog nikdy dříve neměla déle jak 3 dny a tudíž nebyla potřeba měnit vzhled. Ale slibuji, že se časem, pokud blog i se mnou přežije, pokusím zlepšit a o víkendu si k tomu na chvíli sednu a pokusím se splácat něco méně ubližujícího očím.

Slohová práce a nebo překopávka?

15. září 2011 v 15:21 | Anet |  Sdílím s vámi...

Již jsem se zde v jednom z článků, konkrétně "Smrt jako smrt?", zmiňovala o mé návštěvě koncentračního tábora v Osvětimi a nechci to tu znovu rozvádět.
Ale asi týden po této akci jsem dostala od češtinářky za úkol napsat na toto téma slohovou práci, podloženou mými zážitky. A tak jsem si nedělního odpoledne k práci sedla a pokusila se ze sebe vypotit něco, co by splňovalo představy profesorky a zároveň zaujalo a oslovilo studenty na škole, jelikož mi bylo sděleno, že práce bude poté zveřejněna na internetových stránkách školy.
Dnes jsem se dozvěděla i to, že má práce spolu s kamarádčinou byla odeslána do redakcí dvou místních novin, což mě mile potěšilo. Za potěšením ovšem následovalo i zklamanání a to, když se profesorka jen tak mimochodem zmínila, že práci kvůli délce (1,5 strany ve Wordu) zkrátila a že je vlastně lepší, pokud to udělá ona, než samotní redaktoři.
Ač nerada, musela jsem uznat, že má pravdu a jak kamarádka po mém boku prohlásila - nemůžu mít noviny sama pro sebe (i když bych se tomu nebránila x)).
Teď, odpoledne, jsem zavítala na stránky školy a jaké bylo mé překvapení, když jsem i tam našla předělanou verzi celé slohové práce.
Je něco jiného přeci, pokud je nutné délku zkrátit do novin, ale netvrďte mi, že na internetu záleží na délce také. A kdyby jen šlo o delší obsah, ale po prostudování "překopávky" jsem zjistila, že si tam milá paní profesorka vymazala, co chtěla, ale i přidala.
Nejde mi teda na rozum, proč jsem po prací podepsaná já a nikoliv ona.
Tohle není má práce, za tímhle si nestojím.
Příště si rozmyslím svou ochotu při kývání na nabídku, zda sepíšu slohovou práci.

Pro posouzení přidávám mou originální slohovou práci a pod tím odkaz na internetové stránky školy, kde najdete překopávku.

Painted Veil (soundtrack)

14. září 2011 v 16:48 | Anet |  Videa

IQ? Ale jděte...

14. září 2011 v 16:18 | Anet |  Sdílím s vámi...

Dnes se v článku nebudu rozepisovat, za jedno nemám dostatek potřebného času, za druhé jsem vyždímaná ze školy a za třetí to lze pochopit i ve zkratce.

Rozvrh

9. září 2011 v 14:56 | Anet |  Sdílím s vámi...
Na Hogretině blogu mě zaujal článek, kde uvěřejňovala svůj rozvrh hodin ve škole, tak vám přináším i ten svůj (vlastnoručně vytvořený x)):


Smrt jako smrt?

7. září 2011 v 19:09 | Anet |  Sdílím s vámi...

Na začátek uvádím reakce (červená barva), které jsem objevila dneska na Facebooku a pod tím vždy mé připsané reakce (modrá barva):