Momentální situace v Londýně, aneb můj názor

9. srpna 2011 v 22:55 | Anet |  Prodrbeme (Velká Británie)


Co dodat?V posledních několika hodinách ze všech médií, jako je internet, televize, tisk a rádio, můžete vidět a slyšet, co se děje v Londýně.
Nechci sem psát, o co jde - to si každý schopný jedinec dokáže najít sám. Spíš bych vám ráda sdělila můj názor k této situaci.

Velkou Británii nosím v srdci jako zemi zaslíbenou, ale ani já už nemůžu zavírat oči před tím, co se děje. Nemůžu opomíjet její chyby, na které teď doplácí a když půjdeme dopodrobna, není jich málo. Dnes vidíte jen jednu z nich.
Ze všech stran se z úst lidí ozývá "já to říkal/a". Všichni to říkali, jen Británie to neviděla a to, že multikulturalismus nefunguje a nikdy fungovat nebude.

Jen s ironií jsem si na YouTube pustila video s názvem "You're Invited", které do světa pustila právě Velká Británie, aby zvala miliony lidí, co ročně vtrhnou na britskou půdu a šlapou po ní - někteří jen pár dní jejich dovolené, někteří pár let a přesně mezi těmi se objevují ony tváře, které se teď míhají na našich televizních obrazovkách a my je vidíme, jak rozbíjejí výlohy obchodů, odnášejí si v náruči kradené zboží, dlažebními kameny ničí skla aut a nebo zapalují domy.

Kdo je pozval? Odpověď je jednoduchá - přistěhovalecký systém.

Britové totiž naivně věří, že když lidem z Afriky a jiných kontinentů nabídnou vzdělání, práci a později i výhodné podmínky pro bydlení a založení rodiny, tak se jim to vrátí v ekonomice a ti lidé zemi přinesou nemalé zisky. A jak se jim to vrací, že? Obávám se, že právě oni teď budou muset ze státní pokladny a pěněženek občanů vytáhnout ony peníze, aby pokryly škody způsobené jejich naivitou.

Měli šanci uvědomit si svou chybu už dříve. Stačilo nahlédnout do cestovních průvodců a najít si zmínku o tom, že větší část hlavního města tvoří právě přistěhovalci a rodilí Britové jsou zatlačováni do pozadí. Stačilo, aby se prošli po ulicích Londýna a porozhlédli se, jak vypadají tváře jejich spoluobčanů. Běloši? Nikoliv. Za látkou sárí vás nebezpečně sleduje jen pár očí, na skateboardu kolem vás projede takovou rychlostí, že se vám zatočí hlava, černoch a kousek od vás do mobilního telefonu kříči rozlícený Japonec, nepochybně se domlouvající s rodinou, kdy že jej přijede navštívit a strávit tu pár měsíců, let.

I já sama to zažila a mráz mi běhal po zádech. Ocitla jsem se v metropoli anglicky mluvící země a najednou slyším všemožné světové jazyky, bystře natahuji uši, ale po angličtině ani památky. Tak kde to jsem? Nemám daleko k tomu optat se cestovní kanceláře, kam že mě to poslala.

Premiér David Cameron statečně stojí před novináři, před svými lidmi, které má chránit, a slibuje, že viníci budou dopadeni, tvrdě potrestáni a v ulicích zase zavládne bezpečno. Vsadím se, že mnoho lidí, a právě Londýňanů, by rádo znalo, jak toho chce dosáhnout. Chce snad 70% obyvatel poslat do věznic, aby se neopkalovalo to, co se momentálně děje? Uvědomuje si, že i když dopadne všechny viníky, tak je to "pořád málo"? Zatímco jich je moc. Pořád tam někde budou a jak vidíte, stačí jim nepatrná záminka, aby rozpoutali boje nemající obdoby.

Hájí se tím, že chtějí spravedlnost, že policie zabila někoho z jejich řad, ale všichni vědí, že je to jen zástěrka toho, aby mohli projevit svou nenávist vůči té zemi, která jim kdysi dala tolik možností. Vzdělaní, práci, domov... a ten teď ničí.
Když volají spravedlnost, tak proč nevidí, že utiskují nevinné lidi, jenž noc co noc chodí se strachem spát a bojí se o své životy, nevědí, co se zase stane, zatímco usínají? Co je podle nich ta "spravedlnost"?

Viděla jsem v televizi jednu ženu, měla slzy v očích a říkala novináři, proč to dělají. Že tomu nerozumí. Prý by pochopila, kdyby protestovali proti systému, který by jim škodil, ale jim se nic neděje a přesto to dělají...

Sama sebe se ptám, zda za tím nestojí nuda z přepychu? Mají možnost žít v zemi, kde vládne demokracie, dostavá se jim mnohem více než lidem za protektorátu a přesto jim to nestačí. Přesto chtějí jen ubližovat.

A tak na to milovaná Británie doplatila a s ní i její lid.

Okolnímu světu nezbývá než doufat, že se z toho poučí, přehodnotí svá minulá rozhodnutí a hlavně, že upraví přistěhovalecký systém.

Nikdo po nich nežádá, aby na hranice postavili tanky, ostnaté dráty a do lidí, kteří chtějí překročit hranice stříleli.

Zde si můžeme položit i otázku, proč ty hranice chtějí překročit, za čím jdou, nebo před čím utíkají. Většinou jde právě o Afričany utíkající ze svých zemí před utiskováním, hledajícíh naději jinde. Později zjišťujeme, že ji přišli hledat se samopaly v ruce.

Ale vraťme se zpátky... Můj skromný názor je takový, že pokud se chci pokusit o život v jiné zemi, měla bych se kultuře oné vlasti přizpůsobit. V dnešním svovobném světě už nejsme nuceni měnit náboženské vyznání, naší víru... tolik se toho změnilo, ale i tak si toho nevážíme. Přicházím-li do země mluvící jiným jazykem, jsem povinna se ho naučit, jsem povinna znát její historii, zvyky... žádám od ní domov, musím jí dát to, čím ji ten domov dělá.

Pokud přijedu do Izraele, je striktně vyžadováno zakrytí hlavy a já tak samozřejmě učiním, nechci mít přeci nepříjemnosti a to i přesto, že v mé vlasti se tak nedělá a pro mou osobu to může být nepříjemné. Tak proč když se procházím po Oxford Street mě pozorují ty ženské oči schované za několika vstvami látky, za ruku držící malé děvčátko vypadající jako jeho matka?

Děsí mě to.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-14460554
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Morfínová Morfínová | Web | 9. srpna 2011 v 23:26 | Reagovat

Skvěle napsané, líp bych to nezvládla. Mám stejný názor a souhlasím se vším, co jsi napsala. Za to co se Británii děje, si může sama.
Hlavně ten předposlední odstavec! Opravdu krásně vystiženo.

2 Jíťa Jíťa | E-mail | 10. srpna 2011 v 9:23 | Reagovat

Fakt skvěle napsaný! ;o)

3 Lusi Lusi | Web | 12. srpna 2011 v 20:42 | Reagovat

naprosto s tebou souhlasím, taky mě dost zaráží co se tam děje a naprosto mě to štve, chtěla bych se tam taky někdy podívat a ne vidět jen zdevastovanou zemi

4 Kate Kate | E-mail | 15. srpna 2011 v 13:15 | Reagovat

Skvěle napsané. Nechápu ty lidi, co se na nepokojích podílejí. Lepší už to nebude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama